ITG xpPhone 2 poběží na Windows 8

Mobily |

Společnost ITG potvrdila, že stále nezavrhla svůj tak trochu zvláštní telefon xpPhone a plánuje vydat jeho novou verzi s názvem xpPhone 2.

ITG xpPhone 2 poběží na Windows 8ITG však chce, aby byl xpPhone 2 brán alespoň trochu vážně, o čemž si prvním model tohoto hybridu mezi chytrým telefonem a tabletem mohlo pouze nechat zdát. Stejně jako původní xpPhone, i nová verze bude opatřena plnohodnotnou QWERTY klávesnicí, celkově však bude xpPhone 2 tenčí s rozměry 140mm x 73 mm x 17.5 mm. Vylepšení se zařízení dočkalo i „pod kapotou“ po hardwarové stránce - pohání jej procesor Intel Atom Z530 o frekvenci 1,6GHz a o plynulost provozu se pastarají 2GB paměti RAM.

Displej má na výšku 4,3 palce, výrobce však doposud neoznámil jeho rozlišení (Windows 8 podporují minimální rozlišení 1024 x 768 pixelů, takže méně to nebude). Kromě rozlišení není známo ani datum vydání a cena zařízení. V neposlední řadě se pak zájemci o xpPhone 2 mohou těšit na novou baterii, která podle ITG zvládne 18 hodin hovoru a 46 dnů v pohotovostním režimu. Na fotografie ITG xpPhone 2 se můžete podívat zde.

Související články
Komentáře