Lenovo představilo hybrid fotoaparátu a smartphonu

Mobily |

Lenovo VIBE Shot je zařízení, které v útlém těle skrývá výkonný chytrý telefon a 16megapixelový fotoaparátem s šestičočkovým objektivem.

Lenovo představilo hybrid fotoaparátu a smartphonuČínská korporace Lenovo dnes na Mobile World Congress 2015 v katalánské Barceloně představila nové zařízení VIBE Shot, kombinující výhody dvou rozdílných zařízení - je to první smartphone a fotoaparát v jednom z dílny Lenova, firmou je označovaný jako crossover zařízení. V těle je ukryt jak skvělý fotoaparát, který prý budou fotografičtí nadšenci milovat, a také výkonný, plnohodnotný smartphone. 

 

Lenovo vybavilo VIBE Shot několika účelnými technologiemi, počínaje jeho 16megapixelovým zadním fotoaparátem s modulárním objektivem skládajícím se ze šesti čoček. Fotoaparát má plnohodnotný 16:9 světelný snímač pro fotografování v tmavých interiérech nebo v noci. Díky tříbarevnému blesku se jas fotografií automaticky upraví na základě okolních světelných podmínek a optická stabilizace obrazu snižuje rozmazání a udržuje fotografie ostré.

 

Díky infračervenému ostření, které je dvakrát tak rychlejší než normální automatické ostření, je možné pořizovat snímky opravdu rychle. Přístroj také nabízí mechanické tlačítko spouště, které stačí jednoduše stisknout namísto hledání správného místa na displeji. Uživatelé mohou používat fotoaparát vybavený přednastaveným Smart a pokročilým režimem Pro a snadno přecházet mezi oběma režimy pohybem přepínače.

 

Přední část VIBE Shot nabízí svému majiteli precizní 5palcový FHD displej. Smartphone se systémem Android 5.0 Lollipop a procesorem Qualcomm Snapdragon nabízí 32GB úložiště s možností dalších 128 GB hudby, filmů a fotografií na microSD kartě. Nahrávat a rychle stahovat data pomocí LTE, nebo se připojit přes Wi-Fi hotspot, a dokonce i používat dva samostatné datové tarify je možné díky duální SIM.

 

Mimo to VIBE Shot usnadňuje se svým 8megapixelovým selfie fotoaparátem přechod z fotografa na fotografovaný objekt. Všechna tato funkčnost přichází v elegantním, tenkém a lehkém hliníkovém rámu, přičemž uživatelé si mohou vybrat z červené, bílé nebo šedé barvy.Úvodní foto: LenovoKomentáře