LG Optimus Black se super jasným displejem NOVA

Mobily |

Společnost LG uvedla na český a slovenský trh nový smartphone LG P970 Optimus Black se 4" displejem a systéme Android.

LG Optimus Black se super jasným displejem NOVADisplej nového smartphonu LG P970 Optimus Black byl navrhován tak, aby byl skvěle čitelný téměř za všech okolností, obrazovka NOVA proto dosahuje jasu o hodnotě 700 cd/m2 (nit), díky tomu nabízí dostatečnou úroveň jasu i pro čtení na přímém slunci. LG však slibuje, že i navzdory tomu by měl být displej energeticky nenáročný - úroveň jasu se automaticky mění v závislosti na okolním osvětlení, ve vnitřních prostorách tak údajně spotřebovává jen polovinu energie proti konvenčním LCD. Pokud je na displeji zobrazena především bílá barva, což odpovídá designu webových stránek, e-mailovému klientovi i prostému psaní SMS zpráv, spotřebuje prý i AMOLED displej dvakrát více energie, než NOVA. LG P970 Optimus Black je vybaven 1500mAh baterií, která by údajně měla stačit na celodenní používání s maximálním jasem baterie, ale skutečnost teprve ukáže. Každopádně velké smartphony s dotykovými displeji nejsou známy zrovna jako úsporné přístroje.

Telefon je štíhlý jen 9,2 mm a váží jen 109 gramů, což jsou poměrně slušná čísla. Hladké hrany navazují na elegantní linie, navíc se směrem dolů telefon zeštíhluje až na 6,0 mm. Díky návrhu oblouků navíc vypadá ještě štíhlejší. V rozích telefonu jsou pak neviditelně umístěné antény.

LG Optimus Black je vybaven zcela novou nadstavbou pro snadnější ovládání telefonu. Optimus UI 2.0 nabízí okamžitý přístup ke zprávám, e-mailům i zmeškaným hovorům prostřednictvím stisku speciálního tlačítka “G” umístěném na boku telefonu, a to i ze zamknuté obrazovky. Gesture UI přináší zjednodušené ovládání nejen kreslením gest po obrazovce, ale také zatřepáním nebo poklepáním. Přijmutí hovoru, spuštění fotoaparátu nebo poslech hudby tak bude otázkou okamžiku. Smartphone je jako první na světě vybaven technologií Wi-Fi Direct, která pomáhá rychle sdílet data mezi mobilními zařízeními. V nejbližší době technologie nahradí Bluetooth. Fotoaparát na přední straně telefonu, určený primárně pro videohovory, má neobvykle velké rozlišení 2 Mpix (kompletní specifikace níže).

Telefon je vybaven operačním systémem Android 2.2 Froyo, počítá se ale i s upgradem na Android 2.3 Gingerbread. LG P970 Optimus Black je na českém a slovenském trhu dostupný za doporučenou maloobchodní cenu 9900 Kč vč. DPH.


LG Optimus Black

LG Optimus Black specifikace
Komentáře