Návrat Panasonicu na trh mobilů cílí na seniory

Mobily |

Easy-Use mobile KX-TU301 neboli mobil jednoduchý k používání představila společnost Panasonic, která se tímto krokem vrací do hry na poli mobilních telefonů. Přístroj se zaměřuje na seniory, nicméně mezi cílové skupiny patří i mladší uživatelé, kterým nesedí neustálé rozšiřování funkcí přístrojů primárně určených pro volání.

Návrat Panasonicu na trh mobilů cílí na senioryVýhodou nového zařízení je v porovnání s konkurencí kompaktnost při zachování jednoduchosti, velikosti tlačítek na klávesnici i dobrého kontrastu TFT displeje. Ten je barevný s poněkud netypicky vyvedenými fonty – bílá písmena se zobrazují na černém pozadí. Díky tomu by nemělo čtení a psaní zpráv činit problém ani lidem s některými zrakovými vadami.

K tomu všemu telefon hlasitě zopakuje každou číslici, kterou jste zmáčkli. Proto se nestane, že kvůli sáhnutí vedle zavoláte úplně jinam, než jste původně chtěli.

Specialitou tohoto modelu je i červené tlačítko SOS, které se nachází na zadní straně těla přístroje. Máte-li problém, stisknete toto tlačítko a přístroj sám napíše SMS pěti předem zvoleným číslům a poté je postupně začne vytáčet. V tom pokračuje tak dlouho, dokud jeden z majitelů zvolených čísel neodpoví.

K přístroji se dodává stojánek na nabíjení sloužící zároveň pro hands-free volání. Easy-Use mobile KX-TU301 vás přijde na 1 885,- Kč.Úvodní foto: PanasonicKomentáře