Nokia představila smartphone PureView 808 se 41MP fotoaparátem

Mobily |

Nokia včera na Světovém mobilním kongresu v Barceloně představila nový chytrý telefon s názvem PureView 808, který má 41megapixelový fotoaparát a běží na operačním systému Symbian.

Nokia představila smartphone PureView 808 se 41MP fotoaparátemNokia na PureView pracovala více než pět let, což vysvětluje zastaralý systém Symbian. Podle mluvčího Nokie bude společnost super-kvalitní fotoaparát dále integrovat i do dalších telefonů. Se 41MP má fotoaparát dokonce větší počet megapixelů, než profesionální zrcadlovka od Nikonu v hodnotě 3000 dolarů (ta má 36,3 milionu pixelů). Pravdou však je, že počet megapixelů se vždy nemusí rovnat kvalitě fotografií. Háček u PureView je v tom, že podle implicitního nastavení telefon pořizuje snímky pouze v kvalitě 5MP a i když obrazový senzor teoreticky zvládne snímat data s více než 30 miliony pixely, Nokia k tomu využívá svou technologii zvanou"pixel oversampling", která shlukuje osm pixelů do jednoho.

Fotoaparát dále nabídne 3x optický zoom (4x u videa) a má optiku Carl Zeiss F/2.4. Co se dalších funkcí týče, telefon má 4palcový AMOLED displej s rozlišením 640 x 360 pixelů a Gorilla Glass, 16GB interní paměti rozšiřitelné až na 48GB za použití microSD karty. Nokia PureView 808 bude v Evropě stát 450 euro.Úvodní foto: Nokia
Související články
Komentáře