Nová technologie Fujitsu umožňuje fotit 3D snímky s běžným telefonem

Mobily |

Fujitsu Laboratories vyvinuly novou technologii, která uživatelům umožňuje pořizovat 3D snímky z fotoaparátů běžných telefonů nebo smartphonů.

Nová technologie Fujitsu umožňuje fotit 3D snímky s běžným telefonemSpolečnost oznámila, že uživatelé mohou trojrozměrné obrázky nebo videa pořizovat stejně jako by to dělali pomocí 3D kamery s dvěma čočkami. Stačí pouze k telefonu připevnit zařízení o velikosti prstu, které je vybaveno čtyřmi malými sklíčky. Zařízení vytvoří trojrozměrný obrázek tak, že jej vyfotí ze dvou různých úhlů. Po pořízení jsou snímky odeslány na speciální webovou stránku, která je převede do takového formátu, aby je bylo možné prohlížet na 3D TV a 3D monitorech.

Fujitsu Laboratories je výzkumný institut společnosti Fujitsu. Novou technologii, která umožňuje pořizovat běžnými telefony trojrozměrné obrázky podle oficiálního vyjádření začali testovat šestadvacátého dubna a to tak, že zařízení rozdali první tisícovce lidí, kteří o něj požádali. Do prodeje nová technologie zatím nepůjde, mluvčí Fujitsu však dodal, že podle předpokladů společnosti začnou zařízení masově produkovat jiní výrobci.
Komentáře