Novinky z Nokia World 2011

Mobily |

Letošní veletrh Nokia World přinesl spoustu novinek – mezi ty významnější patří představení prvních smartphonů běžících na operačním systému Windows Phone 7.

Novinky z Nokia World 2011Nokia Lumia 800 a Nokia Lumia 710, to jsou celé názvy WP7 telefonů, které by měly přinést průlom v tom vyšším smartphone segmentu. Lumia 800, telefon, který je doslova postaven na sociálních sítích, bude dražším z obou přístrojů. Přichází s AMOLED ClearBlack displejem o velikosti 3,7 palce a také 1,4 GHz procesor s grafickým čipem a hardwarovou akcelerací. Kromě vnitřní paměti 16 GB nabízí i 25 GB místa na úložišti SkyDrive. Fotoaparát s optikou Carl Zeiss zvládái natáčení HD videa. Cena se bude pravděpodobně pohybovat okolo 420 euro bez daně.

Lumia 710 bude stát asi 270 eur bez daně a bude pro hlavně pro ty, kdo se rádi odlišují – personalizaci lze provádět jak na úrovni vnějšího designu s vyměnitelnými zadními kryty, tak i na úrovni softwarové. K dispozici budou totiž tisíce různých aplikací. Procesor Lumia 710 nabídne stejný jako model 800.

Kromě obou novinek postavených na platformě WP7 byla představena ještě levnější řada designových telefonů s názvem Asha, konkrétně modely Asha 303, 300, 200 a 201. Asha 303, jehož cena se odhaduje na 115 euro bez daně, je vybaven 2,6palcovým kapacitním displejem i QWERTY klávesnicí. Jejím primárním účelem je jednoduché využívání internetu a sociálních sítí.

Asha 300 s kombinací dotykového displeje a komfortní klávesnice nabízí 1 GHz procesor a podporu technologie 3G. Vestavěný Nokia Prohlížeč poskytuje 90% kompresi dat na webových stránkách a je proto vhodný pro surfování v případě tarifů omezených datovými limity. Cena telefonu bude asi 85 eur bez daně.

Hlavní devizou modelu s číslem 200 je dual sim technologie, která umožňuje vyměňovat SIM karty bez nutnosti vypínat telefon. Díky baterii s velkou výdrží na něm navíc přehrajete až 52 hodin mp3 skladeb na jedno nabití. Cena telefonu bude kolem 60 eur bez daně.

Za stejnou cenu bude k dispozici i model 201, který cílí na mladé. Výhodou je opět snadný přístup k sociálním sítím a hlavně hudební funkce, které nezahrnují jenom obligátní mp3 přehrávač, ale třeba i kvalitní reproduktor a pokročilé FM rádio.Úvodní foto: NokiaKomentáře