Prodeje Motoroly Moto X nesplňují očekávání

Mobily |

Motorola měla v době vývoje svého modelu Moto X velká očekávání. Prodalo se jej však celosvětově jen asi půl milionu kusů.

Prodeje Motoroly Moto X nesplňují očekáváníI přesto, že se jedná o nadstandardní zařízení, které je asi nejvíce přizpůsobitelným telefonem na trhu, nedá se říct, že by šlo o nějaký obchodní trhák. Informace z výzkumné firmy Strategy Analytics hovoří o 500 tisících prodaných kusech.

Při takových prodejích je záhadou, proč Google v květnu loňského roku koupil mobilní divizi Motoroly za 12,5 miliardy dolarů, navíc vezmeme-li v potaz fakt, že telefony, které Google prodává pod svou vlastní značkou – jako je například Nexus 5 – outsourcuje úplně jiným společnostem, v tomto případě korejskému LG.

Jedním z možných vysvětlení špatných prodejů je špatný poměr ceny a výkonu. Druhou věcí je počáteční omezení kustomizace smartphonu pro zákazníky klíčového amerického operátora AT&T. Navíc se výrobce sice chlubí, že je telefon vyráběn přímo na území Spojených států, to však na druhou stranu bezesporu zvyšuje celkové výrobní náklady.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: pcadvisor.co.ukKomentáře