RIM představil Blackberry Porsche Design P9981

Mobily |

Kanadská společnost RIM tento týden na speciálním večírku v Dubaji představila nový telefon BlackBerry, který byl vytvořen ve spolupráci se společností Porsche.

RIM představil Blackberry Porsche Design P9981Na první pohled je zřejmé, že nový telefon s názvem Blackberry Porsche Design P9981 je velmi podobný modelu Blackberry Bold Touch 9900. Upravená verze vyvinutá ve spolupráci s Porsche Design má však zcela nový kabát. Celá přední část telefonu je vyrobena z nerezové oceli, zatímco zadní část je potažena speciální kůží. I když je zařízení založeno na BlackBerry Bold 9900, na rozdíl od něj jej pohání nepodtaktovaný 1GHz procesor QC8655.

Dále je telefon opatřen 1GB RAM a 8GB interní paměti. Na zadní stranu pak byl umístěn 5MP fotoaparát schopný nahrávat 720p HD video. Zařízení samozřejmě běží na operačním systému BlackBerry OS 7, který však doznal několika změn od Porsche Design. V důsledku toho se uživatelé mohou těšit na speciální fonty a nové ikonky. Pokud se vám nová BlackBerry líbí, vězte, že budete muset sáhnout hluboko do kapsy - telefon se začne prodávat na konci tohoto roku za 2000 dolarů (36 000 Kč).
Komentáře