Samsung představil miniaturní smartphone Galaxy Pocket

Mobily |

Samsung včera v Londýně představil nový miniaturní chytrý telefon s názvem Galaxy Pocket. Podle výrobce půjde o jeho zatím nejlevnější a nejjednodušší smartphone.

Samsung představil miniaturní smartphone Galaxy PocketTrefně pojmenovaný Galaxy Pocket má pouze 2.8palcový displej a jak už asi tušíte, neoplývá závratným výkonem. Telefon pohání 800MHz procesor a běží na operačním systému Android 2.3 Gingerbread. Uživatelé mohou svá data ukládat na 3GB pevný disk a tento úložný prostor lze dále rozšířit až na 32GB pomocí microSD karet. Dále Galaxy Pocket nabídne 2MP fotoaparát, 3.5mm jack na sluchátka a 1200mAh baterii. Zařízení váží pouze 97 gramů.

Sám Samsung uvedl, že Pocket je cílen a ty uživatele, kteří neholdují současnému trendu, podle kterého "čím větší je mobilní telefon, tím je lepší", což je narážka na nedávno vydaný 5.3palcový smrtphone Galaxy Note. Podobné malé chytré telefony v poslední době vydala i konkurence. Například HTC na podzim představilo 3.2palcový Explorer a HP ještě o něco dříve na trh uvedlo 2.6palcový Veer 4G. V Evropě bude Galaxy Pocket vydán v následujících měsících, cena zatím není známa.
Komentáře