Samsung uvedl upgradovaný Galaxy Note 4

Mobily |

Samsung ještě před Silvestrem stihl představit novou variantu modelu Galaxy Note 4. Většina specifikací zůstává stejných, mění se procesor.

Samsung uvedl upgradovaný Galaxy Note 4Tím je nejnovější vlajková loď Qualcommu, model Snapdragon 810. Na rozdíl od procesoru Snapdragon 805, který pohání Note 4 v dnešním provedení, je 810 64bitovým čipem využívajícím procesorová jádra ARM Cortex-A53 a Cortex-A57 (čtyři od každého) v konfiguraci big.LITTLE, a navíc GPU Adreno 430. Jde také o první SoC od Qualcommu, který bude vyráběn 20nm výrobním procesem, což by teoreticky mělo zvýšit i jeho efektivitu.

Procesor 810 s sebou přináší podporu LTE kategorie 9 díky aktualizovanému integrovanému modemu. Nejnovější verze LTE Advanced pak podporuje teoretické rychlosti přenosu dat do 450 Mb/s. Dosud šlo „jen“ o dvě třetiny této hodnoty.

Samsung nový model Galaxy Note 4 představil v Jižní Koreji, kde se již začal prodávat. Kvůli omezené podpoře výše uvedeného standardu LTE ve světě ale není příliš pravděpodobné, že by se model v nejbližší době uchytil i v jiných zemích.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Techspot.comKomentáře