Skype video telefonování pro Android

Mobily |

Skype končně rozšiřuje podporu video telefonování i na širší okruh mobilních telefonů vybavených operačním systémem Android.

Skype video telefonování pro AndroidNa konci června Skype oznámilo, že spouští možnost video hovorů pro smartphony s operačním systémem Android. Po velké radosti ovšem došlo ke zklamání, když se zjistilo, že tato vymoženost se týká jen několika málo přístrojů.

Nicméně Skype nově přidalo mezi podporované přístroje 17 oblíbených novějších modelů, mezi nimi například HTC Desire, HTC Sensation, Samsung Galaxy S a S II, podmínkou je Android minimálně verze 2.1, což je dnes prakticky základní standard. Video volání lze zprovoznit i na přístrojích, které nejsou oficiálně podporovány a to zaškrtnutím příslušné volby v nastavení, ovšem jen na Androidu verze 2.2 a vyšší a při splnění minimálních technických požadavků.

Skype Android


Skype ale upozorňuje, že kvalita videa může být na neschválených zařízeních velmi špatná a na Androidu 2.2 bude navíc fungovat jen zadní kamerka. To se logicky týká i přístrojů bez přední video kamery. Ono popravdě i kvalita videa a jeho funkčnost na schválených přístrojích nemusí být nutně slavná, stejně jako samotné volání přes Skype.

Komentáře