Sony začalo s prodejem smartphonu Xperia sola

Mobily |

Sony konečně zveřejnilo oficiální název telefonu dříve známého jako Xperia Pepper - jmenovat se bude Xperia sola a vyplní místo mezi Xperia P a Xperia U.

Sony začalo s prodejem smartphonu Xperia solaSony Xperia sola je tenčí, než Xperia P nebo Xperia U - má pouhých 9,9 mm. Navíc je telefon opatřen speciální funkcí s názvem "floating touch". Ta uživateli umožňuje pohybovat prstem na displejipři používání webového prohlížeče a kam se pohne prst, tam se pohne i kurzor na obrazovce, pomocí kterého lze klikat na odkazy. Přítomnost kurzoru značně zjednoduší navigaci na některých webových stránkách, jež nejsou přizpůsobeny pro mobilní telefony. Sony slíbilo, že bude floating touch integrovat i do dalších aplikací a zpřístupní ji vývojářům, kteří ji budou moci použít u svých programů.

Telefon má 3.7palcový FWVGA displej s rozlišením 480x854 pixelů a mobilní technologií BRAVIA, který je odolný vůči poškrábání. Zařízení pohání dvoujádrový procesor na frekvenci 1GHz. Mezi další funkce patří 5MP fotoaparát, který umožňuje také snímat 720p video a stereo reproduktory xLOUD. Xperia sola podporuje technologii NFC. Telefon se začne na celém světě prodávat v druhém čtvrtletí tohoto roku v černé, bílé a červené. Při vydání na něm bude nainstalován Android 2.3 Gingerbread, v létě pak příjde aktualizace na Ice Cream Sandwich. Cena zatím nebyla oznámena.
Komentáře