Srovnání: iPhone 5S versus iPhone 5C (2.)

Mobily |

Jaké jsou rozdíly mezi oběma horkými novinkami od společnosti Apple? Podívejme se.

Srovnání: iPhone 5S versus iPhone 5C (2.)Předchozí díl

Baterie

Pro přesnější měření reálné výdrže baterie si sice budeme muset počkat na testování, nicméně Apple své odhady prozradil. Oba telefony mají vestavěné a bohužel opět nevyměnitelné Li-Ion baterie. Podle výrobce vydrží oba telefony na jedno nabití stejně. iPhone 5S a iPhone 5C vydrží až 250 hodin v pohotovostním režimu, a 10 hodin hovoru. Pro surfování na webu budou mít uživatelé k dispozici 8 hodin na 3G a 10 hodin na LTE a Wi-Fi. Apple uvádí i 10 hodin přehrávání videa a 40 hodin přehrávání zvuku.

iPhone 5SPředpokládáme, že se tyto informace potvrdí. Apple má totiž zvyk slibovat méně u jednoho zařízení, aby to druhé, o něco méně výkonné zařízení vypadalo lépe. Firma už to tak udělala u iPhonu 4S, takže když přišel na trh výkonnější (nicméně na energii náročnější) iPhone 5, nevypadal jako krok zpět, pokud jde o mobilitu. Takže je dost možné, že výše uvedené bude platit pro iPhone 5C, a iPhone 5S na tom bude ještě o něco lépe (nebo to bude obráceně?).

Fotoaparáty

Oba modely mají dva fotoaparáty, dopředu směřující FaceTime fotoaparát a zadní fotoaparát známý jako iSight. Jejích specifikace jsou následující.

Fotoaparát iSight u iPhonu 5C má 8megapixelový senzor se světelností f/2.4 a LED bleskem. Podporuje nahrávání videa v kvalitě 1080p Full HD při 30 snímcích za sekundu a se stabilizací videa. A má trojnásobný zoom. FaceTime fotoaparát iPhonu 5C snímá fotografie s rozlišením 1,2 megapixelu (1 280 × 960 pixelů) a nabízí nahrávání videa v kvalitě 720p HD.

Fotoaparát iSight iPhonu 5S má „lepší 8megapixelový snímač“. Má clonové číslo f/2.2 a blesk. Schopnosti nahrávání videa (jeho i FaceTime fotoaparátu) jsou shodné s výše uvedeným.

Displej

Displej je další oblastí, v níž jsou oba modely velice podobné. Oba telefony mají 4palcové širokoúhlé multitouch displeje s rozlišením 1 136 × 640 pixelů, což znamená hustotu pixelů o hodnotě 326 ppi. Očekávejte kontrastní poměr 800:1 a maximální jas 500 cd/m2.

Software

Jak iPhone 5S, tak iPhone 5C budou disponovat novým operačním systémem Applu iOS7.Úvodní foto: Apple/IDG News ServiceKomentáře