Zlatá verze špičkového smartphonu Huawei Ascend Mate7 jde do prodeje

Mobily |

Luxusní verze vlajkové lodi Huawei se bude prodávat za patnáct a půl tisíce, kromě zlaté barvy nabídne i větší paměť a podporu dvou SIM karet.

Zlatá verze špičkového smartphonu Huawei Ascend Mate7 jde do prodejeČeská pobočka společnosti Huawei zahájí 20. prosince prodej zlaté verze smartphonu Huawei Ascend Mate7 Gold na českém trhu.  Luxusní edice oproti standardní verzi disponuje 3 GB operační paměti, 32 GB interní paměti a podporou dvou SIM karet. Majitel telefonu má možnost si vybrat zda v druhém "slotu" bude používat druhou SIM kartu, nebo tam vloží microSD kartu. Huawei Ascend Mate7 Gold bude dostupný u všech velkých online prodejců a ve volné distribuci za doporučenou cenu 15 590 korun. 

Podle výrobce je Ascend Mate7 pravděpodobně první 6palcový smartphone s okamžitým přístupem do přístroje přes senzor otisku prstu. Uživateli umožňuje odemknout telefon minimálně o 80 procent rychleji než v případě zařízení, která se odemykají pomocí tahů prstem. Čtečka je umístěná na zadní straně přístroje a měří 9,16 milimetrů krát 9,16 mm. Podporuje až 5 sad různých záznamů otisků prstů, které lze přiřadit režimům „normal“ nebo „host“. Uživatel může režimy přepínat a zvýšit tím úroveň ochrany při zabezpečení soukromých složek, aplikací nebo informací o platbách. Čtečka má vyšší poměr 508 PPI pro vyšší přesnost snímání, takže není při odemykání telefonu nutné opakovaně přejíždět přes čtečku prstem, a to ani s mokrými prsty nebo za mírného deště. 

Ascend Mate7 je vybaven inteligentním procesorem Huawei Kirin 925 s osmijádrovou architekturou, který sestává ze čtyř velkých 1,8 GHz čipů a čtyř malých 1,3 GHz čipů. Ty se aktivují v různých konfiguracích v závislosti na výkonových potřebách. Telefon tak inteligentně hospodaří s napájením, podle Huawei šetří až 50 procent baterie automatickým využíváním menších A7 jader k obsluze standardních aplikací, které spotřebitel využívá přinejmenším 80 procent času. Při vyšších nárocích na výkon - například při hraní her - se zapojí větší jádra. Když procesor zjistí, že se využívá 85 % až 95 % výpočetního výkonu jednoho jádra, automaticky aktivuje další jádra.

Zřejmě nejlepší aktuální model značky Huawei se pyšní 6palcovým FHD displejem s extrémně tenkým rámečkem kolem displeje a nejlepším poměrem velikosti displeje k tělu telefonu. Ten činí 83procent. Kvalitním fotoaparáty - 13MP na zadní straně a 5MP na přední straně telefonu - umožňují pořizování kvalitních snímků. Baterie s kapacitou 4100 mAh zase z Ascend Mate7 dělá přístroj s jednou z nejdelších výdrží vlajkových lodí současnosti. Baterie prý umožňuje více než 2 dny nepřetržitého normálního používání telefonu. Přístroj disponuje také inteligentní funkcí tzv. reverzního nabíjení kdy po připojení USB kabelem k jinému přístroji může fungovat jako externí zdroj energie. 

Smartphone podporuje nejrychlejší připojení LTE Cat6 s rychlostí stahování až 300 Mbps a umožňuje stáhnutí filmu v HD kvalitě za necelých 30 sekund. Je vybavený speciálním softwarem EMUI 3.0, což je nová verze uživatelského rozhraní Huawei, které se snáze obsluhuje jednou rukou a nabízí zcela nový vzhled celého softwarového rozhraní. To využívá nový design časové osy pro sjednocení a zvýšení uživatelského komfortu u různých aplikací a intuitivně řeší každodenní potřeby prostřednictvím praktických a vizuálně poutavých designových detailů, jako je třeba spojení hlavních funkcí smartphonu – volání, kontaktů a zpráv – mezi nimiž lze nyní snadno přepínat jediným vodorovným přejetím prstem. Ascend Mate7 je vyrobený z více než 95 procent z kovu, vnitřní konstrukce je vybudována z pevné slitiny hliníku - především pro lepší odvádění tepla. Je 7,9 mm tenký a váží 185 g.Úvodní foto: Huawei
Související články
Komentáře