Toshiba Qosmio X870 a X870 3D: notebooky pro hráče

Notebooky |

Notebook Qosmio X870 a jeho trojrozměrná varianta jsou aktuálně novými vlajkovými modely společnosti Toshiba v oblasti herních notebooků.

Toshiba Qosmio X870 a X870 3D: notebooky pro hráčeOba modely přicházejí s displejem o úhlopříčce 17,3 palce, což z nich dělá poměrně nepřenosné laptopy, nicméně u herních notebooků se rozhodně na přílišnou mobilitu nehraje. X870 má displej v rozlišení HD+ (1 600 x 900 pixelů), zatímco X870 3D je vybaven Full HD s trojrozměrnou technologií NVIDIA 3D Vision Active Shutter, která je doplněna brýlemi.

Notebook Qosmio X870 disponuje procesorem Intel Quad-core i nejnovější generací grafiky od NVIDIA. Model je zároveň rozšiřitelný až do 32 GB DDR3 RAM, díky čemuž splní i nejnáročnější herní požadavky. Dále je vybaven buďto vysokokapacitním HDD nebo hybridním SSD řešením pro rychlejší odezvu a načítání aplikací.

Trojrozměrný obraz na modelu X870 3D má odezvu pouhých 5 ms. Součástí balení jsou pak 3D brýle NVIDIA 3D Vision s technologií NVIDIA LightBoost, které podle výrobce zvládnou až dvakrát jasnější obraz oproti konvenčním technologiím. Díky větším čočkám v porovnání s první generací tyto brýle přinášejí širší pozorovací úhel a efektivní filtrování okolního osvětlení.

Za zmínku ještě stojí zvuk. Oba modely totiž disponují stereo reproduktory značky harman/kardon, které díky technologii Slipstream zvládají přehrávat plné basy bez zkreslení i při nejvyšším výkonu. Aplikace SRS Premium Sound 3D zase přináší zážitek z prostorového zvuku.

Oba modely budou na evropských trzích k dispozici v průběhu druhého čtvrtletí 2012.
Úvodní foto: ToshibaKomentáře