V řadě Sony VAIO přibyly nové dotykové modely

Notebooky |

Nové modely řady VAIO běží na operačním systému Windows 8, představen byl i hybridní ultrabook ve stylu slider.

V řadě Sony VAIO přibyly nové dotykové modelyPodstatnou novinkou je podpora dotykového ovládání, což je celkem logické, neboť bez dotykového ovládání lze s Windows 8 pracovat jen velmi ztěžka. Krok Sony směrem k vyšší podpoře systému ocenili i zástupci Microsoftu.

K novinkám patří třeba model VAIO Duo 11, což je hybridní kombinace tabletu a ultrabooku s podsvícenou klávesnicí, která se dá zaklapnout ve stylu slider. Jeho podstatnou devizou je Full HD dotykový displej s úhlopříčkou 11,6 palce. Systém běží na nejnovější generaci procesorů Intel Core.

Druhým představeným modelem je  ultrabook VAIO T13, který k zákazníkům přichází ve dvou verzích. Ta dražší disponuje SSD diskem a o něco rychlejším procesorem, obě verze však jedou opět na nejnovějších procesorech Core od Intelu. I VAIO T13 se ovládá pomocí dotyku.

Všechny představené modely budou na českém trhu dostupné od konce října. VAIO Duo 11 bude stát 33 990,- Kč včetně DPH, VAIO T13 v levnější verzi 21 990,- Kč a v té dražší potom 25 990,- Kč včetně DPH.

Sony VAIO Duo 11Úvodní foto: SonyKomentáře