Acer Aspire R7 dostává Haswell i podporu stylusu

Notebooky |

Notebook R7 od Aceru, který je specifický svou vyklápějící se obrazovkou inspirovanou Star Trekem, se dočkal upgrade.

Acer Aspire R7 dostává Haswell i podporu stylusuAcer R7, který byl představen před pěti měsíci, získává nově procesor Intel Haswell, konkrétně Core i5-4200U, a také aktivní podporu stylusu či nižší cenu.

Díky ultranízkonapěťovému procesoru slibuje výrobce také vyšší výdrž baterie na jedno nabití, konkrétně 6,5 hodiny.

Podpora stylusu využívá technologii DuoSense od N-Trig, ovšem samotný stylus nebude součástí balení a bude nutné si jej tedy přikoupit. Acer začne prodávat svůj vlastní, který bude na americkém trhu stát 50 dolarů. Kolik bude stát u nás, a zda se zde vůbec bude prodávat, zatím není jasné.

Acer Aspire R7

Acer u R7 navyšuje i některé systémové specifikace. Kapacita pevného disku se zdvojnásobuje na 1 TB, paměť RAM se zvýší z 6 na 8 GB. Systém bude podporovat také technologii Intel Wireless Display. Další vlastnosti, jako 15,6palcový Full HD displej, 720p webkamera, tři USB porty, HDMI výstup a slot na SD karty, zůstávají nezměněny.

Jedinou nevýhodu bychom tak viděli ve zvláštním designu. Naše výtky se však netýkají samotného vyklápění displeje, ale spíše umístění klávesnice a trackpadu. Zápory použitého řešení si lze snadno odvodit z obrázku.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Acer/pcworld.comKomentáře