Dell začal prodávat dotykový notebook s Linuxem

Notebooky |

Dell začal prodávat tenký a lehký dotykový notebook (vývojářskou verzi) zvaný XPS 13 Developer Edition, který běží na procesorech Intel Haswell.

Dell začal prodávat dotykový notebook s LinuxemNotebook XPS 13, který se prodává pod kódovým označením Sputnik, má 13,3palcový dotykový displej, za operační systém pak pro něj výrobce zvolil Ubuntu Linux 12.04. Cena startuje na 1 250 USD.

S operačním systémem Linux je zařízení poněkud odlišné od běžných laptopů na architektuře Haswell, které bývají zpravidla vybaveny systémem Windows.

Nastavená cena se pro notebook s Linuxem může zdát poněkud vysoká, ovšem jen do té doby, než uvážíme integraci Full HD dotykového displeje a komponent, které běžně bývají součástí těch nejdražších notebooků.

Nejlevnější konfigurace disponuje dvoujádrovým procesorem i5 a 128 GB místa na SSD disku. O něco dražší (1 549,99 USD) konfigurace se pak chlubí 8 GB RAM a 256 GB SSD. Je třeba ještě připočíst obligátní podporu Wi-Fi, tentokrát ve standardu 802.11ac, a Bluetooth 4.0.

Novinka je dostupná v USA, Kanadě a některých evropských státech. Česká republika mezi nimi bohužel není.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: DellKomentáře