Google potvrdil brzké uvedení Chromebooku Pixel 2 do prodeje

Notebooky |

Pár let po odhalení dostane Chromebook Pixel – první Chromebook vyvinutý výhradně firmou Google – svou aktualizovanou verzi.

Google potvrdil brzké uvedení Chromebooku Pixel 2 do prodejePodle zprávy webu Omgchrome potvrdil americký gigant, že nová verze high-endového laptopu přijde „brzy“.

Oznámila to Renee Niemi, která řídí programy Android a Chrome pro práci a vzdělání, na partnerské akci TeamWork 2015. „Vydáme nový Pixel a bude to již brzy,“ nechala se slyšet a dodala, že nejde o spotřebitelské zařízení (což znamená, že jich společnost vydá jen omezené množství), a jeho účelem je zejména pochlubit se potenciálem Chrome OS na lepším hardwaru.

Oznámila také, že 85 procent uživatelů původního Pixelu tvoří vývojáři aplikací a zaměstnanci Googlu, což není příliš překvapivé, vezmeme-li v úvahu, že jeho cenovka atakuje hodnotu 1 300 dolarů – zatímco klasické Chromebooky jiných značek vás vyjdou jen na pár stovek dolarů.

Zpráva také uvádí, že by si Pixel 2 měl zachovat vzhled i design svého předchůdce, přičemž inovací se dočkáme především na hardwarové úrovni – zařízení bude například disponovat novými oboustrannými USB porty typu C.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Google/Techspot.comKomentáře