Lenovo představilo nejtenčí ultrabook na světě s názvem ThinkPad X1

Notebooky |

Lenovo představilo řadu ultrabooků, které poběží na nových procesorech Ivy Bridge třetí generace, mezi nimiž je i 14palcový ThinkPad X1 Carbon, nejtenčí ultrabook na světě.

Lenovo představilo nejtenčí ultrabook na světě s názvem ThinkPad X1Kromě toho že je extrémně tenký (18.8mm) je ThinkPad X1 také velmi lehký - váží pouze 1.8 kilogramu. Jak už název ultrabooku napovídá, k jeho výrobě byla použita uhlíková vlákna, což je jeden z mála materiálů, který zvládá být současně tenký, lehký a přitom velmi odolný. ThinkPad X1 Carbon uživateli nabídne podsvícenou klávesnici, HD displej, Dolby Home Theater a spoustu funkcí, které využijí jak firmy, tak běžní uživatelé. Uhlík byl použit pouze pro šasi počítače, zbytek je pokryt povrchem podobným gumě, na kterém nejsou viditelné otisky prstů. Změněna byla také tradiční klávesnice, která je nyní podsvícená.

ThinkPad X1 Carbon využívá zcela nový (avšak blíže nespecifikovaný) procesor Ivy Bridge. Je možné, že ultrabook pohání verze procesoru, která ještě na veřejnosti nebyla představena, takže Lenovo zatím musí držet jazyk za zuby. Počítač nabídne dva plnohodnotné USB 3.0 a USB 2.0 porty, Mini DisplayPort, port na sluchátka, slot na SD kartu, 720p HD webkameru. Čtrnáctipalcový displej má rozlišení 1600 x 1900 pixelů. Lenovo uvádí, že baterie ultrabooku se na 80 % nabije do 30 minut. Cena zatím není známa, ThinkPad X1 Carbon bude vydán během léta.
Komentáře