Odolný tablet Panasonic Toughbook CF-H2

Notebooky |

Společnost Panasonic představila Toughbook CF-H2, druhou generaci vysoce odolného tabletu navrženého speciálně pro pracovníky v terénu.

Odolný tablet Panasonic Toughbook CF-H2Nový tablet představuje lehký nástroj (přibližně 1,58 kg) pro mobilní pracovníky. Využívá, stejně jako předchozí model C1-H1, 10,1“ displej s technologií Transflective Plus (lepší čitelnosti na slunci) a je možné jej ovládat jednou rukou.

Díky nejnovějšímu nízkonapěťovému procesoru Intel Core i5-2557M (1.7GHz) s technologií vPro a integrovanému grafickému čipu Intel HD 3000 s dokonalejší podporou multimediálních funkcí byl výpočetní výkon oproti předchůdci CF-H1 zvýšen více než čtyřnásobně (podle testu PC Mark 2005). Novinka je tah vhodnější pro aplikace s vyššími výpočetními nároky jako jsou mobilní CAD aplikace, GIS a diagnostické utility. Jeho operační paměť byla zvětšena na 2 GB (počítač může být osazen až 8 GB) a ve standardní konfiguraci je využíván pevný disk s kapacitou 160 GB (volitelně pak SSD disk o kapacitě 128 GB).

Fotografování v terénu usnadňuje podpora automatického zaostřování u 2 Mpix fotoaparátu s LED přisvětlením. CF-H2 proto nabízí řadu rozhraní – včetně USB 2.0, LAN či sériového portu (místo LAN lze využít druhý USB 2.0 port). K dispozici je i podpora RFID a čipových karet, díky čtečce otisku prstů je možné dosáhnout rychlého přihlášení. Aby mohli stávající zákazníci i nadále používat existující příslušenství, je CF-H2 kompatibilní s mnoha perifériemi pro CF-H1. CF-H2 má výdrž v provozu až 6,5 hodiny.

Stále připojení na cestách je u CF-H2 zajištěno pomocí technologií WiFi a Bluetooth, volitelně je k dispozici podpora sítí 3G a pro navigaci a plánování také podpora GPS. Toughbook CF-H2 může být rozšířen o komunikační modul Ericsson F5521gw HSPA+ umožňující významně zvýšit rychlost stahování dat až na 21 Mb/s. Díky nejnovější technologii Intel ATP může být zařízení přepnuto do režimu ochrany proti krádežím.

Toughbook CF-H2 je vybaven pláštěm ze slitiny hořčíku a ochranou proti poškrábání, a zůstává tak jedním z velmi odolných tabletů, které jsou na trhu k dispozici. Každý Toughbook je navíc dodáván s tříletou zárukou a se závazkem opravy během čtyř dní.

Počítač Panasonic Toughbook CF-H2 je dostupný od července 2011. Maloobchodní cena začíná na 49 000 Kč bez DPH.

Panasonic Toughbook CF-H2
Komentáře