LG představuje tablet G Pad 8.3

Tablety |

LG oficiálně odhalilo G Pad 8.3, svůj první tablet od časů průměrného modelu Optimus Pad z roku 2011.

LG představuje tablet G Pad 8.3G Pad byl původně očekáván až na veletrhu IFA 2013, ale vypadá to, že se LG příliš těšilo na to, až se pochlubí novým zařízením, a proto jej odhalilo už o víkendu.

G Pad 8.3 bude mít 8,3palcový displej (jak už vyplývá z názvu) s rozlišením 1 920 x 1 200 pixelů s hustotou 273 ppi. Uvnitř je zařízení vybaveno čipsetem Qualcomm Snapdragon 600, jehož čtyřjádrové CPU Krait je taktováno na 1,7 GHz, a dále 2 GB LPDDR2 RAM a 16 GB interní paměti.

LG G Pad 8.3

K dalším prvkům tohoto tabletu patří 5megapixelový zadní fotoaparát, 1,3megapixelový přední, baterie s kapacitou 4 600 mAh a Android 4.2.2 Jelly Bean. Tloušťka zařízení je pouhých 8,3 mm, hmotnost pak 338 gramů. Zařízení bude dostupné v černé a bílé barvě.

Kromě hardwaru jsou na LG G Pad 8.3 zajímavé i některé softwarové funkce. Zařízení je vybaveno tzv. „Knock On“, což je prvek, který umožňuje zapnutí displeje bez použití tlačítka pro zapnutí, a QSlide, jenž umožňuje běh až tří aplikací najednou na jednom displeji. Asi nejpraktičtější funkcí bude QPair, která je schopna spárovat tablet s jakýmkoliv smartphonem s Androidem Jelly Bean a následně na G Padu přijímat hovory a SMS zprávy.

Podle LG bude tablet dostupný v Severní Americe, Evropě a Asii někdy ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku, zatím však nepadla zmínka o ceně.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Techspot.comKomentáře