ASUS začal prodávat telefon, tablet a notebook v jednom s názvem PadFone

Tablety |

Společnost ASUS oznámila, že začala s prodejem nového zařízení s názvem PadFone, které v sobě kombinuje funkce telefonu, tabletu a notebooku.

ASUS začal prodávat telefon, tablet a notebook v jednom s názvem PadFoneASUS PadFone má 4,3" Super AMOLED qHD displej a je poháněn dvoujádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon S4 s frekvencí 1,5 GHz. Dále nabídne 8MPx fotoaparát s objektivem o světelnosti F/2.2 a konstrukcí využívající 5 optických prvků. Zařízení pracuje na operačním systému Android 4.0. Po vložení smartphonu do dokovací stanice PadFone Station se PadFone promění v 10,1" tablet. K dokovací stanici PadFone Station lze připojit také dokovací klávesnici, s níž se PadFone promění v přenosný počítač.

Dalším zajímavým příslušenstvím je PadFone Stylus Headset – dotykové pero s technologií Bluetooth, které slouží také jako náhlavní souprava pro snadný příjem hovorů. Uživatelé zařízení PadFone budou moci po dobu tří let bezplatně využívat 32GB úložiště ASUS WebStorage a také další cloudové služby ASUS. V zařízení je předinstalována aplikace ASUS SuperNote, která slouží k práci s poznámkami. Ty lze snadno pořizovat mnoha různými způsoby - pomocí klávesnice, dotykového rozhraní, fotoaparátu (fotografie a videa) nebo audio záznamů. PadFone se od 20. dubna začne prodávat na Tchaj-wanu, brzy by však měl dorazit i do Evropy. Cena pro evropský trh zatím nebyla specifikována.
Komentáře