Nokia chystá nový tablet – model N1 s Androidem

Tablety |

Nokia sice skončila s telefony, pokračuje však v jiných segmentech. Aktuálně se chystá na tablet (překvapivě) s Androidem – model N1.

Nokia chystá nový tablet – model N1 s AndroidemTablet Nokia N1 má stát v USA přesně 249 dolarů (asi 5 500,- Kč), nicméně lze očekávat, že bude-li se novinka prodávat i na našem trhu (což předpokládáme), bude cena o něco vyšší. Prodávat se začne v únoru v Číně, trhy států Evropské unie a Ruska budou následovat.

Co se týče specifikací, je tablet vybaven operačním systémem Android 5.0 Lollipop – což je zajímavé, protože až dosud finská společnost využívala platformu Windows, z čehož ostatně vznikl svazek její mobilní části s Microsoftem. Po technické stránce můžeme čekat 7,9palcový displej s rozlišením 2 048 × 1 536 pixelů, 64bitový procesor Intel Atom Z3580 běžící na frekvenci 2,3 GHz, 2 GBDDR3 RAM či 32 GB prostoru na úložišti.

Fotografie a videa bude možné snímat na 8megapixelový zadní fotoaparát s autofokusem či přední pětimegapixelovou kamerku s pevným zaostřením.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Nokia/Techspot.comKomentáře