První pohled: Apple iPad mini

Tablety |

Na včerejší tiskovce byl představen mimo jiné i iPad mini. Přesně, jak odborná i laická veřejnost očekávala. Jaký je?

První pohled: Apple iPad miniNásledující článek je spíše opakováním, neboť většina vlastností, kterými iPad mini nakonec oplývá, unikla do médií již před včerejší akcí. Výjimkou je cena, která na americkém trhu v základu činí 329 dolarů, na tom britském pak 269 liber, a nakonec základní česká cena činí 8 490,- Kč. Za tuto cenu si pořídíte 16GB verzi vybavenou Wi-Fi. Objednávat můžete od 26. října, dodání pak čekejte od 2. listopadu.

A jaké jsou ony vlastnosti? Především je to procesor Apple A5, který nalezneme například v iPadu 2. Dále je tu 5megapixelový fotoaparát iSight, přední fotoaparát FaceTime HD s rozlišením 1,2 megapixelu, Lightning konektor, Bluetooth 4.0 a dvoupásmová Wi-Fi 802.11 a/b/g/n běžící v pásmu 2,4 a 5 GHz. K dispozici bude 16, 32, nebo 64 GB prostoru, v barvách si můžete vybrat černou a bílou.

Displej zařízení sice není Retina, ale má rozlišení 1 024 x 768 pixelů (poměr stran 4:3) jako iPad a iPad 2, což implikuje vyšší hustotu pixelů. Dodejme ještě výdrž baterie – až 10 hodin – a hmotnost – 308 gramů pouze s Wi-Fi.

Zdroj: pcadvisor.co.uk

Apple iPad miniÚvodní foto: Apple/pcadvisor.co.ukKomentáře