Specifikace prvního tabletu od Dellu s Windows 8

Tablety |

Na internet se dostaly hardwarové specifikace prvního tabletu od společnosti Dell, který poběží na operačním systému Windows 8.

Specifikace prvního tabletu od Dellu s Windows 8Tablet má údajně mít 10,1palcový displej s rozlišením 1366x768 pixelů a poháněn bude dvoujádrovým procesorem Intel Clover Trail Atom. K ukládání dat bude dostupných 128 GB místa na disku a zařízení bude opatřeno 2 GB RAM a 2megapixelovou kamerkou zepředu a 8megapixelovou zezadu. Tloušťka by měla být pouhý jeden centimetr a váha necelého tři čtvrtě kilogramu. Specifikace jsou tedy stejné, jako u tabletu Slate 8 od Hewlett-Packard, o kterém jsme slyšeli v minulém měsíci.

Zajímavé jsou bezpečnostní prvky, které by měl tablet nabídnout. Kromě TMP čipu bude mít lock slot a za příplatek i čtečku otisků prstů nebo smart karet, podporu BitLockeru a Dell Data Protection. Minulý týden server CNet přišel s tím, že v listopadu se na trhu objeví více než tucet tabletů s Windows 8 poháněných procesory Intel Clover Trail, výše zmíněný Dell by tak mohl pravděpodobně být jedním z nich. Nutno dodat, že výkonem nové zařízení rozhodně nezaujme, otázkou tak zůstává, jaká bude jeho cena.Úvodní foto: cojavim
Související články
Komentáře