Helikoptéra pro iPhone Parrot AR.Drone

Zábava |

Parrot, výrobce bezdrátového příslušenství pro mobilní telefony, představil Parrot AR.Drone, kvadrikoptéru ovládanou pomocí iPod touch, iPhone nebo iPad.

Helikoptéra pro iPhone Parrot AR.DroneStaňte se pilotem kvadrikoptéry, jejíž let je možné přímo sledovat z jejího pohledu. Čelní kamera vysílá a přenáší to, co AR.Drone “vidí” na displeji iPod touch, iPhone nebo iPad; zpracování obrazu umožňuje integraci speciálních efektů v reálném čase.

S tvarovaným kokpitem, který je řízen pomocí 4 vrtulí se střídavým motorem, Parrot AR.Drone nabízí, alespoň podle výrobce, velikou manévrovatelnost a stabililtu při letu. Parrot AR.Drone má vlastní Wi-Fi síť (není potřeba internetového připojení nebo Wi-Fi routeru). Můžete tak spárovat váš iPod touch, iPad nebo iPhone. Jakmile si zdarma stáhnete aplikaci “AR.FreeFlight” z App StoreSM, iPod touch/iPad/iPhone se stane opravdovou pilotní stanicí. 

Můžete si vybrat ze dvou pilotních režimů:
‐ Začátečník (Beginner): AR.Drone ovládáte pomocí 2 dotekových tlačítek na displeji /
určujete směr a rychlost letu AR.Drone.
‐ Pokročilý (Ace): režim pro zkušené piloty s pouze jedním ovládacím dotekovým tlačítkem.

Stiskněte tlačítko pro vzlétnutí na displeji iPod touch/iPad/iPhone - Parrot AR.Drone spustí motory, vzlétne a stabilizuje se cca 80 cm nad zemí kde bude čekat na další letové instrukce. 

Při umístění levého palce na ikonu ovládacího tlačítka na displeji. Akcelerometr iPod touch/iPad/ iPhone detekuje pohyb. Parrot AR.Drone pak poletí dopředu, dozadu nebo do stran, a to přímo v závislosti na sklonu a pohybu iPod touch/iPad/iPhone. Tlačítkem na pravé straně displeje iPod touch/iPad/iPhone ovládáte stoupání, klesání a otáčení AR.Drone. V pokročilém režimu (Ace mode) plnou kontrolu nad ovládáním AR.Drone umožňuje jediné tlačítko. Pro přistání stiskněte tlačítko “Přistát” - kvadrikoptéra přistane a vypne motory.

Parrot AR.Drone


Parrot AR.Drone je vyrobena z uhlíkových vláken a odolného plastu PA66. Srdce AR.Drone obsahuje MEMS (Mikro-Elektro-Mechanický-Systém), 3osý akcelerometr, 2 gyroskopy [1osý & 2osý], jeden ultrazvukový senzor a dvě kamery:  

• Vertikální kamera, umístěna na spodní části těla AR.Drone, je připojena na inerciální měřící jednotku, která AR.Drone umožňuje měřit horizontální rychlost a předvádět stabilní let. Systém porovnání obrázků dovoluje kompenzovat turbulence způsobené větrem při letu venku. Tyto technologie jsou obvykle používány pro profesionální nebo vojenské účely.

• Čelní kamera, vysílá a přenáší co AR.Drone „vidí“ na displeji iPod touch/iPad/iPhone, jako by byl hráč v pozici pilota. 

Například, když proti sobě bojují dvě kvadrikoptéry, čelní kamera rozpozná jiný AR.Drone, nebo rozpozná tagy, které následně aplikace na displeji iPod touch/iPad/iPhone promění v překážky, monstra nebo roboty…


Přenos videa byl oproti verzi AR.Drone, který byl představen na CES 2010, značně vylepšen. Navíc, přední část ochranného krytu byla zpevněna, aby lépe chránila před poškozením čelní kameru. 

Hráči si mohou vybrat, kterou kameru preferují, nebo se obraz obou kamer může zobrazovat na displeji iPod touch/iPad/iPhone najednou. 

Parrot AR.Drone je určen pro let doma i venku.

Pro let venku je určen tvarovaný ochranný kryt, který omezuje vliv větru na letové schopnosti kvadrikoptéry a umožňuje její extrémní manévrovatelnost.

Ochranné kryty pro let venku jsou dostupné v barvách:
‐ oranžová / žlutá
‐ oranžová / zelená
‐ oranžová / modrá

Tyto živé barvy umožňují pilotovi snadno sledovat pohyby AR.Drone. Barvy zároveň pomáhají čelní kameře rychle rozpoznat jiný AR.Drone, což pilot ocení nejvíce při boji dvou kvadrikoptér proti sobě.

Parrot AR.Drone


Pro let v uzavřeném prostoru je určen bezpečnostní kryt (šedo-bílo-černý), který chrání vrtule AR.Drone před poškozením v případě nárazu do překážky. Samolepící štítky v barvě podobné ochrannému krytu pro let v exteriéru mohou být umístěny na každý oblouk ochranného krytu – hraje zásadní roli při boji vícero AR.Drone v uzavřeném prostoru. 

Navíc jsou zde LED diody (přední zelené, zadní červené), které jsou umístěny na přistávacím rámu, a díky nim pilot snadno a rychle rozpozná pozici svého AR.Drone. Tyto diody se aktivují a zároveň reagují na akci během hry (výstřel apod.).

AR.Drone-Letecká akademie je web určený pro fanoušky a uživatele AR.Drone a je dostupný na www.parrot-ardrone.cz, popřípadě na www.ardrone.com.  

Na tomto webu naleznete rovněž velké množství videí a detailních informací o AR.Drone.

• Tréninková zóna
Tato oblast webových stránek obsahuje vše, co může pilotům pomoci, od rozbalení krabice sAR.Drone po doporučení a triky, jak AR.Drone ovládat. 
Jak připravit váš AR.Drone (umístění baterie, konfigurace Wi-Fi / iPod touch - iPhone…), pilot (ovládání akcelerometru…), předvádění sofistikovaných leteckých schopností (kruhy, « 8 », půl otáčka, slalom, kličkování…), procvičení vzdušných soubojů (útočné a obranné manévry, boje doma a venku…) 

• Komunitní zóna
Zde si piloti mohou ukládat svá videa, sdílet a diskutovat na fóru a sledovat novinky o AR.Drone (přes Facebook, Twitter…). 

Od předvedení AR.Drone na výstavě CES 2010 je k dispozici Software Development Kit (dále SDK), díky které je možné vytvářet hry pro AR.Drone. SDK nabízí rovněž zdrojový kód portování na jiné platformy. Ke stažení SDK nebo pro více informací navštivte https://projects.ardrone.org. 

Parrot AR.Drone je v České republice dostupný v prodejní síti společnosti iStyle a v prodejně ProfiTec Group s.r.o od 30. listopadu za 7950 Kč s DPH.

Parrot AR.Drone
Komentáře