Nový Xbox 360 u nás již 16. července

Zábava |

Na herním veletrhu E3 představila společnost Microsoft novou verzi herní konzole Xbox 360 s řadou novinek.

Nový Xbox 360 u nás již 16. červenceInovovaný model Xbox 360 obsahuje celou řadu technických vylepšení, která jsou ukryta ve zmenšeném designu v lesklé černé barvě. Uživatelé se mohou těšit na 250GB pevný disk pro ukládání her a vestavěný bezdrátový adaptér Wi-Fi. Konzole má nyní 5 USB vstupů a optický zvukový výstup, díky nižší spotřebě také výrazně poklesla hlučnost při plném zatížení. Nová konzole bude v České republice k dispozici již 16. července a její cena bude stejná jako stávající verze Elite, kterou je možné v obchodech zakoupit za doporučenou maloobchodní cenu 7000 korun. Novou verzi je možné již nyní objednávat v předprodeji distributorů.

Xbox 360 je také plně kompatibilní s pohybovým senzorem Kinect, který bude v České republice uveden v listopadu 2010. Tato technologie snímá pomocí kamer veškeré pohyby uživatele a umožňuje tak systém ovládat celým tělem. V době uvedení senzoru Kinect bude k dispozici 15 her, které prý využívají možností nové technologie. Mezi nimi nebude chybět například:

- Kinect Joy Ride simuluje adrenalinové závody na motokárách,
- Your Shape: Fitness Evolved je titul určený pro posilování a relaxaci v pohodlí domova,
- Kinect Sports hráče zavede na atletický ovál mezi běžce nebo fotbalisty,
- Dance Central promění obývací pokoj v taneční parket s pestrou paletou diskotékových hitů.

Na podzim bude také spuštěna komunitní služba pro hráče Xbox Live. Uživatelé v České republice tak budou moci poprvé oficiálně změřit síly s jinými hráči po celém světě v multiplayerových titulech.

Microsoft Xbox 360 a Kinect

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360 a Kinect
Komentáře