Pirátské zařízení pro Nintendo DS opět v prodeji

Zábava |

Zařízení R4 Revolution umožňující hrát vlastní a kopírované hry na Nintendo DS je opět v prodeji. Společnost Nintendo přitom žaluje jeho prodejce.

Pirátské zařízení pro Nintendo DS opět v prodejiR4 Revolution sestává z malého cartridge na Micro SD paměťové karty, který se zasune do přenosné herní konzole Nintendo DS, načež je možné hrát hry na kartě uložené. Tyto jsou někdy volně šiřitelné vyrobené nadšenými programátory, většinou však jde nelegálně kopírované hacknuté verze komerčních her.To druhé se samozřejmě nelíbí společnosti Nintendo, která DS navrhla tak, aby se v ní daly používat jen legálně zakoupené hry na velmi obtížně kopírovatelných kazetách (cartridge).

Loni v červenci podalo Nintendo a 53 softwarových firem žalobu na pět společností údajně zapletených do dovozu a prodeje R4. Prodejci v tokijské čtvrti Akihabara, místním elektronickém a herním centru, rychle stáhli R4 z pultů, aby se tak vyhnuli případným žalobám či stíhání.

Tyto obavy se však evidentně postupně vytratily, protože tento týden se v nabídce několika obchodů v Akihabaře R4 opět objevilo a to včetně plakátů vyznívající zákazníky ke koupi.

Přitom právě minulý týden varoval internetový aukční obchod Yahoo Auctions, nejoblíbenější svého druhu v Japonku, své zákazníky, že koupí R4 Revolution by se mohli vystavit riziku budoucího právního postihu ze strany Nintenda a dalších firem. To ovšem záleží na tom, jak dopadne celé soudní řízení, jehož konec se výsledek se očekává během několika měsíců.

Nintendo DS R4 Revolution

Nintendo DS R4 Revolution

Nintendo DS R4 Revolution

Nintendo DS R4 Revolution

 


Komentáře