Pohybový ovladač PS3 Move

Zábava |

Společnost Sony oznámila, že na podzim uvede na trh pohybový ovladač PlayStation Move pro herní konzoli PlayStation 3.

Pohybový ovladač PS3 MoveNení tedy jasné, proč tak Sony neučiní už nyní, pravděpodobně si chce být jistá, že pro novou hračku budou připravené nějaké hry. Nicméně podle Sony nabídne prý nový ovladač úplně nový zážitek z hraní založeném na pohybu. Společně s ním uvede Sony na trh i doplňkový ovladač pro PlayStation Move, který spolu s pohybovým ovladačem nabídne „intuitivní ovládání postav a objektů ve hrách“ - i když uvidíme, jak moc intuitivní to nakonec bude.

Platforma PlayStation Move, sestávající z pohybového ovladače, doplňkového ovladače a kamery PlayStation Eye, by měla být již při uvedení připravena podporovat řadu her na PS3.

Kamera PlayStation Eye v kombinaci s PS3 detekuje přesný pohyb a absolutní polohu pohybového ovladače PlayStation Move v 3D prostoru, a umožňuje uživatelům hrát hru v skoro jako by v ní sami byli. Pohybový ovladač PlayStation Move nabídne i tříosý gyroskop, akcelerometr a snímače zemského magnetického pole a také barvy měnící koule, která je sledována kamerou PlayStation Eye. Systém PlayStation Move dokáže zjistit pohyb jako je například švihnutí tenisovou raketou nebo malování štětcem.

Na pohybovém ovladači PlayStation Move mohou uživatelé využívat tlačítka různých akcí a analogovou páčku, přičemž ovladač zabezpečuje fyzickou zpětnou vazbu rachocením a vizuální změnou zobrazovaných barev na kouli. Kamera PlayStation Eye dokáže i zachytit hlas nebo obraz hráče, což do hry přináší možnosti rozšířené reality.

Jde v podstatě ovladač do jedné ruky a stejně jako ostatní bezdrátové ovladače herní konzole PS3 je i tento vybaven vestavěnou lithium-iontovou baterií, jakož i technologií Bluetooth pro bezdrátové připojení ke konzoli.

Cena ani přesná dostupnost zatím nejsou známy.

Sony PlayStation Move

Sony PlayStation Move

Sony PlayStation Move
Komentáře