Xbox 360 Kinect a Xbox Live i pro české hráče

Zábava |

Microsoft na losangelské výstavě E3 představil pohybový ovládací senzor Kinect a dostupnost Xbox Live on-line služby i pro Česko.

Xbox 360 Kinect a Xbox Live i pro české hráčeVedle premiérového představení pohybového senzoru „Kinect“, dříve známého pod pracovním názvem „Projekt Natal“, se oficiálního uvedení dočkali také největší kandidáti na hru roku exkluzivně pouze na Xbox 360 – vojenská akce „Call of Duty“, boj o záchranu lidstva v „Gears of War 3“ a samozřejmě i  sci-fi řežba „Halo: Reach“. Microsoft oznámil také rozšíření komunitní služby pro hráče Xbox Live o dalších devět zemí včetně České republiky. Nových on-line možností konzolového hraní se dočkají i v Brazílii, Chile, Kolumbii, Řecku, Maďarsku, Polsku, Rusku a Jihoafrické republice.


Hrané video přibližující fungování Kinect pro Xbox 360


Microsoft oznámil oficiální datum uvedení pohybového senzoru Kinect pro Xbox 360. V Severní Americe bude dostupný 4. listopadu, následně bude uveden i v ostatních částech světa včetně České republiky. Spolu se samotným snímačem uvedl Microsoft i první hry plně využívající všech možností nové periferie. Microsoft slibuje, že s „Kinectimals“, „Kinect Sports“, „Your Shape: Fitness Evolved“ nebo „Dance Central“ se z obývacího pokoje se stane zoologická zahrada, atletická dráha, resp. fitness centrum nebo diskotékový parket. K těmto hrám nebude hráč potřebovat žádné ovladače, protože jím bude on sám. Pro používání senzoru Kinect pro Xbox 360 si stačí jen stoupnout před obrazovku. Kamera by měla rozpoznat hráčův obličej, reagovat na jeho gesta i hlas.

Služba Xbox Live bude dostupná v průběhu letošního podzimu a hráčům přinese v první řadě podporu multiplayerových titulů, komunikaci s přáteli, nové achievementy, gamerscore a funkční obchod s hrami.

Microsoft Xbox 360 Kinect
Komentáře