Adobe Photoshop Touch pro Apple iPad

Zábava |

Společnost Adobe Systems oznámila dostupnost aplikací Adobe Photoshop Touch (Adobe Color Lava, Adobe Eazel a Adobe Nav) pro Apple iPad v Apple App Store.

Adobe Photoshop Touch pro Apple iPadTyto tři aplikace od Adobe byly vyvinuty pomocí Photoshop Touch Software Development Kitu (SDK), aby, mimo jiné, demonstrovaly potenciál nového propojení Photoshopu se zařízeními typu tablet.

Adobe Color Lava pro Photoshop, Adobe Eazel pro Photoshop a Adobe Nav pro Photoshop nabízejí užít si vybraných vlastností Photoshopu i na dotykovém zařízení, uživatelé mohou napříkladvytvářet vlastní barevné vzorníky, malovat přímo na obrazovce a používat další nástroje Photoshopu.

Photoshop je součástí nedávno představené produktové řady Adobe Creative Suite 5.5, která umožňuje návrhářům a vývojářům vytvářet aplikace pro populární a vznikající platformy smartphone a tablet. Pro aktuální Photoshop CS5 si mohou majitelé zdarma stáhnout aktualizaci, která umožní novou spolupráci Photoshopu s tabletovými zařízeními.

Photoshop Touch SDK umožňuje vývoj pro mnoho zařízení, včetně iOS, Android a BlackBerry PlayBook. S využitím SDK mají vývojáři přístup k funkčnosti Photoshopu a k vytváření nových aplikací nebo přidávání funkcí do aplikací stávajících.

Photoshop Touch nabízí:
- Adobe Color Lava umožňuje tvůrcům využít konečky prstů pro mixování barev na iPadu, vytvářet vlastní barevné vzorníky a témata převést zpět do Photoshopu.
- Adobe Eazel využívá technologie malování tím, že nechává umělce vytvářet bohaté obrazy pomocí jejich prstů a zavádí nový druh interakce mezi „mokrou“ a „suchou“ barvou. Tyto obrazy pak mohou být pro složení nebo pro další rozvinutí uměleckého díla zaslány přímo do Photoshopu CS5.
- Adobe Nav zvyšuje efektivitu pracovních postupů tím, že nechává uživatele vybírat a ovládat nástroje Photoshopu pomocí iPadu coby vstupního zařízení, umožňuje přizpůsobovat panel nástrojů, procházet a přiblížit až 200 otevřených souborů Photoshopu nebo snadno vytvářet nové soubory.
- Adobe Photoshop Touch Software Development Kit (SDK) umožňuje vývojářům vytvářet aplikace pro tablety, které spolupracují s Photoshopem ze zařízení s OS Android, BlackBerry PlayBook a iOS.

Adobe Photoshop Touch
Komentáře