Dvoudílný dokument na Viasat Explore ukáže každodenní zázraky

Zábava |

Kanál Viasat Explore uvede dvoudílný dokument Každodenní zázraky, který přinese příběhy vzniku předmětů každodenní potřeby.

Dvoudílný dokument na Viasat Explore ukáže každodenní zázrakyDokument uváděný známým profesorem Markem Miodownikem poběží ve dnech 6. a 13. února. Odhaluje zajimavý pohled na vznik běžných předmětů, které už mnohdy ani nezaregistrujeme, ale bez nichž si, jsme-li alespoň částečně zapojeni do civilizace, většinou nedokážeme představit život.

Dva díly dokumentárního seriálu přinášejí spoustu informací – o vzniku jízdního kola, žiletek, osobních automobilů, elastického prádla či nábytku, ale také o materiálech kolem nás. Ať už jde o ty přírodní nebo uměle vyráběné, ať už jde o dřevotřísku, pěnovou pryž nebo elastická vlákna.

Mark Miodownik je profesor londýnské univerzity University College London (UCL), který se proslavil coby autor odborných publikací i častý host televizních i rozhlasových pořadů o vědě a technice. V rámci UCL je navíc ředitelem Ústavu pro výrobu (Institute of Making), který sdružuje vědce a technické inženýry utvářející lidmi vymýšlené a konstruované prvky světa kolem nás.

Zdroj: TZ ViasatÚvodní foto: Viasat ExploreKomentáře