Na eBay se za dva miliony prodala raritní hra na Nintendo

Zábava |

Jedna z nejraritnějších her pro Nintendo v historii si našla svou cestu na eBay, kde se v sobotu prodala za bezmála sto tisíc dolarů.

Na eBay se za dva miliony prodala raritní hra na NintendoHra se jmenuje Nintendo World Championships. Nikdy jste o ní neslyšeli? To je poměrně přirozené. S touto hrou bylo totiž vyrobeno pouze 116 herních „cartridge“ pro herní soutěž, která se uskutečnila ve Spojených státech v roce 1990. Z těchto 116 kopií bylo 90 oficiálních šedých cartridge, která byla k vidění na většině soutěží, zbývajících 26 kusů pak bylo zlatých.

Nintendo World Championship

Cartridge v limitované edici byla rozdána vítězům speciální soutěže organizované časopisem Nintendo Power, zatímco 90 originálních šedých cartridge ziskali semifinalisté původní soutěže.

Hra, která se prodala na eBay, je v šedé variantě a navíc byla originální nálepka s identifikačním číslem odtržena. Na zbytek etikety někdo omylem dopsal „Mario“. Ani to však nezabránilo kupci investovat v přepočtu asi 2 miliony korun, neboť se jedná o „Svatý Grál“ pro sběratele Nintenda.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: eBay/TechSpot.comKomentáře