Na obrazovky přichází druhá řada seriálu Zakázaná historie

Zábava |

Mnoho událostí v dějinách lidstva zůstává opředeno tajemstvím. O jejich ověření či vyvrácení usilují badatelé i amatérští nadšenci na celém světě. Kanál Viasat History v druhé řadě dokumentárního seriálu Zakázaná historie přináší dalších šest velkých záhad našich dějin a hledá nové důkazy a hlubší souvislosti.

Na obrazovky přichází druhá řada seriálu Zakázaná historieSeriál Zakázaná historie zkoumá nejkontroverznější kapitoly naší historie a odhaluje jejich tajemství – příběhy pokladů pohádkové hodnoty, světovládných spiknutí, okultních rituálů, ztracených civilizací či utajovaných vojenských výzkumů. Moderátor Jamie Theakston se spolu s odborníky, spisovateli, historiky, archeology i nadšenými laiky znovu vydává na cesty do různých koutů světa, aby od Jordánska až po New York hledali odpovědi na nikdy nezodpovězené otázky.

Pouštní skalní město Petra je unikátní kulturní památkou a jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Jordánsku. V roce 1985 bylo toto místo přidáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO a stalo se také jedním ze sedmi nových divů světa vedle Velké čínské zdi a dalších historických skvostů. Přístup chrání skalní soutěska úzká pouze pro průchod jednoho člověka, která na výšku dosahuje až 200 m. Ukrývá tajemné opuštěné město skutečně ztracený poklad, jak vypráví legendy, nebo se zdejší nejhonosnější hrobce začalo později říkat „pokladnice“ pouze z důvodu romantických představ?

Zakázaná historie

Svatý grál, tradičně zobrazovaný jako pohár, který Ježíš použil při poslední večeři, je vedle kamene mudrců a elixíru mládí pravděpodobně nejhledanějším předmětem posledních dvou tisíciletí. Avšak v křesťanských kruzích je pohár symbolem srdce a toho, co z něj pochází. Svatý grál by tedy měl být tím, co měl Ježíš na srdci a co chtěl sdělit svým blízkým. Podle některých teorií se jedná o Ježíšův vlastnoruční rukopis evangelia. Je dávný svitek skutečně Svatým grálem, údajně přechovávaným tajemným řádem templářů?

Z objevů průkopníka využití elektrické energie Nikoly Tesla těžíme dodnes, avšak část jeho bádání zůstává zahalena tajemstvím a řadou více či méně odvážných dohadů. Na čem přesně pracoval a byly jeho objevy, například v oblasti přenosu energie na velké vzdálenosti, tak převratné a nebezpečné, že nesmí znovu na světlo? Skončily jeho pokusy neúspěchem jako sám vynálezce, nebo se ocitly v rukou někoho, kdo s nimi má další úmysly, o nichž nemá veřejnost vědět?

Možné odpovědi na tyto a další otázky, nová fakta a okolnosti přináší druhá řada seriálu Zakázaná historie, kterou vysílá kanál Viasat History od 16. prosince 2014 do 20. ledna 2015 vždy v úterý ve 21:00 hod.Úvodní foto: TZ ViasatKomentáře