Na Viasat Explore uvidíte dokument o londýnském super tunelu

Zábava |

Stanice Viasat Explore bude vysílat třídílný seriál Londýnský super tunel, který divákům přiblíží detaily o největší technické stavbě Evropy.

Na Viasat Explore uvidíte dokument o londýnském super tuneluNa stavbě, která na našem kontinentu nemá obdoby, se podílí více než 10 tisíc pracovníků. Ti mají za úkol prokopat celkem 42 kilometrů tunelů (21 km každým směrem) a u nich od základů vybudovat deset zcela nových stanic se zázemím. Na stavbě je asi nejzajímavější, že probíhá za plného provozu rušného velkoměsta, a někteří experti ji tak celkem trefně přirovnávají k otevřené operaci srdce.

Londýnský super tunel

Tunel má sloužit provozu nové podzemní dráhy vedoucí napříč celým Londýnem zvané Crossrail, jejímž cílem je mimo jiné zkrácení cesty mezi centrem města a letištěm Heathrow, jež je jedním z nejrušnějších na světě. Po dokončení stavby má být letiště přímo z centra dosažitelné za necelou půlhodinu. Crossrail má také propojit klíčové funkční části města a podle odhadů každoročně přepraví okolo 200 milionů lidí.

 

Londýnský super tunel můžete sledovat na Viasat Explore každé úterý mezi 13. a 27. lednem vždy 10 minut po osmé večer.

Zdroj: TZ Viasat ExploreÚvodní foto: Viasat ExploreKomentáře