Seriál na Viasat History pátrá po příčinách leteckých neštěstí

Zábava |

Na kanálu Viasat History bude uveden dokumentární seriál s názvem Detektivové havárií letadel 2. světové války, který pátrá po příčinách leteckých katastrof v době největšího konfliktu v dějinách lidstva.

Seriál na Viasat History pátrá po příčinách leteckých neštěstíSeriálem provede vyšetřovatel leteckých neštěstí Garth Barnard, který využívá moderní technologie, nově dostupné informace i pokud možno co nejobjektivnější náhled k tomu, aby se dopátral skutečné pravdy o nevyjasněných leteckých neštěstích, ke kterým došlo v rozmezí let 1939 – 1945.

Zajímavé je, že spousta pilotů zapojených do bojů ve 2. světové válce nezahynula přímo v těchto bojích, ale v rutinních týlových operacích či při výcviku. Podle Barnarda vedou nevyšetřené případy takových událostí ke vzniku konspiračních teorií. Barnard se právě v dokumentárním seriálu uváděném na Viasat History snaží tyto teorie buďto potvrdit či vyvrátit.

Barnard navštěvuje místa katastrof a k pátrání po pravdě využívá archivní záznamy, výpovědi svědků, posudky expertů a další zdroje. Této práci se věnuje na plný úvazek, a teď si k sobě přibral natáčecí štáb, díky čemuž vznikl nový seriál. Ten mají nyní diváci možnost vidět na kanálu Viasat History vždy v pondělí mezi 16. únorem a 23. březnem 2015 od 21:00.

Zdroj: TZ ViasatÚvodní foto: Viasat HistoryKomentáře