Skupina historiků staví hrad. Natočili o tom dokument

Zábava |

Na kanálu Viasat History poběží nový seriál Hradní tajnosti, který ukáže skupinu historiků stavějících středověký hrad – bez použití moderních postupů a materiálů.

Skupina historiků staví hrad. Natočili o tom dokumentV rámci seriálu se diváci seznámí s projektem Ruth Goodmanové, Petera Ginna a Toma Pinfolda, historiků, jejichž záměrem je postavit hrad výhradně s pomocí technik, nástrojů a materiálů známých ve 13. století. Tito lidé staví na 25 letech bádání a objevů, v rámci nichž se například pokoušeli zjistit, proč dříve omítka vydržela staletí a dnes se po několika letech drolí.

Místem realizace projektu je Burgundsko a nový „starý“ hrad se jmenuje Guedelon. Jde o největší archeologický experiment na světě. Natáčecí štáb na hradě tráví dny a proniká do každodenního života dělníků; jeho členové se například učí téměř zapomenutým středověkým řemeslům, zkoumají zajištění soběstačnosti hradů při několikaměsíčním až několikaletém obléhání a seznamují diváky s tím, jak bylo uspořádáno jejich hospodářství.

Na seriál Hradní tajnosti se můžete podívat na kanálu Viasat History vždy ve středu od 4. března do 1. dubna, a to počínaje osmou hodinou večerní.

Zdroj: TZ ViasatÚvodní foto: Viasat HistoryKomentáře